piątek, 21 sierpnia 2015

"ROBOT W OGRODZIE" DEBORAH INSTALL

Wakacyjny, letni czas powoli dobiega końca. Niemniej nadal dużą część tego okresu spędzamy na leniuchowaniu na tarasie, w podróży,na plażach. Często jesteśmy tam z książką. Jeżeli nie macie pomysłu, co czytać podczas wakacji, spieszę z podpowiedzią: "Robot w ogrodzie" autorstwa Deborah Install jest idealną opcją!

Ben to uroczy facet w średnim wieku. Jest nieco nieporadny i nie chce mu się brać życia w swoje ręce. Mieszka w domu, który odziedziczył po tragicznie zmarłych rodzicach i żyje z pieniędzy, które oni zaoszczędzili. Do szukania pracy podchodzi bez entuzjazmu. Zupełnym przeciwieństwem Bena jest jego żona. Amy to przebojowa prawniczka, starająca się, by jej życie było idealne. Chce mieć piękny dom, samochód i idealnego męża. Do wyobrażenia Amy nie pasuje Tang, robot którego pewnego dnia znajdują w swoim przydomowym ogródku. Kobieta uważa, że należy się pozbyć robota. Nieco innego zdania jest Ben, który postanawia naprawić Tanga. Okazuje się jednak, że doprowadzenie robota do stanu używalności nie jest takie proste, a jedyny zakład, który może tego dokonać znajduje się na drugim końcu świata. Decydując się na podróż z Tangiem Ben stawia na szali swoje małżeństwo, bowiem Amy wyprowadza się z domu. 

Deborah Install stworzyła coś w rodzaju bajki dla dorosłych. Dzięki podróży z Tangiem, którym nieustannie trzeba się opiekować, Ben odkrywa czego brakowało w jego życiu. To dzięki małemu robotowi dorosły mężczyzna mógł wreszcie dojrzeć i zrozumieć, czym jest prawdziwa rodzina. "Robot w ogrodzie" to powieść o niezwykłej przyjaźni i oddaniu. Bohaterowie - szczególnie Tang i Ben - skradli moje serce. Jestem pewna, że zawładną także waszymi, bo to uroczy duet. Książka pełna jest humoru, momentami przygody Bena i Tanga wywołują gromki śmiech. Ponadto powieść zawiera w sobie dużo mądrości i wartościowych spostrzeżeń dotyczących życia rodzinnego i znaczenia rodziny w życiu. 

Polecam tę książkę każdemu. To ciepła, wartościowa powieść, która mimo niewielkiej objętości ma w sobie wiele wspaniałych treści. 

K.K.


Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu WAM

11 komentarzy:

 1. Trzeba przyznać, że ta recenzja stawia powieść w dobrym świetle, ale mimo to nie wiem, czy zapoznam się z "Robotem w ogrodzie". ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Taką bajkę dla dorosłych chętnie bym przeczytała. Zapisałam sobie jej tytuł.

  OdpowiedzUsuń
 3. Planuję przeczytać tę ksiażkę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam i potwierdzam, że to świetna lektura, aby się odprężyć:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Planuję przeczytać tę książkę, choć nie jestem do końca przekonana :) Mam nadzieję, że pozytywnie mnie zaskoczy :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Gdyby nie twoja rekomendacja pewnie nie zwróciłabym uwagi na tę książkę, ale teraz będę się za nią rozglądać :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nominowałam Cię do zabawy :) http://czytelnicze-zacisze.blogspot.com/2015/08/liebster-blog-award.html

  OdpowiedzUsuń
 8. Och, brzmi świetnie! :) Mam nadzieję, że będę miała okazję przeczytać tę książkę. Dzięki za recenzję, bo, szczerze mówiąc, nigdy wcześniej nie słyszałam o tej powieści.
  Pozdrawiam. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Chętnie przeczytam, czuję, że ta książka mogłaby mi przypaść do gustu :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Byłam sceptycznie nastawiona do tej książki ale po przeczytaniu jej została jedną z moich ulubionych, naprawdę wzruszająca historia, która zwraca naszą uwagę na to co w życiu powinno być najważniejsze :).

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za wszystkie komentarze, również te negatywne - często dają do myślenia :)
Spam usuwam. Podawanie adresu swojego bloga w każdym komentarzu nie jest fajne - szybciej zajrzę do Ciebie, jeżeli treść komentarza mnie zainteresuje/zaintryguje/pobudzi do refleksji, niż wtedy, gdy będziesz wklejał/wklejała linki :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...