wtorek, 11 marca 2014

PIERWSZE URODZINY BLOGA + KONKURS!!!


Dokładnie rok temu napisałam pierwszy post na tym blogu. Cóż, bywało lepiej i gorzej, posty pojawiały się z różną częstotliwością, czasami porzucałam swój blog, by za chwilę do niego wrócić. Przez ten rok poznałam wielu fajnych ludzi, co uważam za największy plus blogowania. Wymieniłam masę poglądów, odbyłam dużo konstruktywnych dyskusji.
Udało mi się nawiązać współpracę z kilkoma wydawnictwami, którym bardzo dziękuję za okazane mi zaufanie. 

Teraz wiem jedno, prowadzenie bloga daje dużo satysfakcji. To miłość... ale trudna miłość. Bywa, że brakuje czasu, sił lub motywacji. Jednak każdy komentarz, każde pozytywne słowo sprawia, że warto pisać o przeczytanych książkach. 

Skoro już o trudnej miłości mowa... MAM DLA WAS KONKURS!

Do wygrania są dwie nowe książki:
"Księżyce" Piero Meldini 
oraz
"Przypadkowy mężczyzna" Philippe Besson


"Księżyce":

"Andrea Severi, przyjeżdżając do Grecji, nie wiedział, od czego w swoim życiu ucieka. Ale teraz, kiedy w wygodnej, choć alarmującej ciszy szwajcarskiej kliniki zapisuje po nocach swoje wspomnienia, starając się w gorączkowym zapamiętamiu odtworzyć przebieg całej podróży, nabiera przekonania, że przeżyte w Grecji wydarzenia były z całą pewnością serią wymownych znaków, których sensu nie umie jednak odgadnąć. Przypadkowe spotkanie z piękną, budzącą pożądzanie kobietą i jej trzema córkami, niesłychanie do niej podobnymi i złączonymi z nią głębokim nieodgadnionym porozumieniem, zaczęło się z wolna przemieniać w spiralę bezradności i lęku : w prawdziwą pułapkę. Dlaczego? Co takiego zmieniło świetlisty obraz słonecznej Grecji w rzeczywistość mroczną, tajemniczą i księżycową, gdzie wszystko, co się przydarza, jest niebezpiecznie przesycone mitem" (opis z okładki)

"Przypadkowy mężczyzna":

"Trzydziestoletni policjant z Los Angeles prowadzi spokojne życie: pracuje w Beverly Hills, kocha swoją żonę i jej włoską rodzinę, wkrótce ma zostać ojcem. Pewnego ranka znajduje na trawniku jednej z rezydencji zwłoki chłopaka, zarabiającego na życie handlem narkotykami i własnym ciałem. W jego kalendarzyku odnajduje notatkę o spotkaniu z młodym gwiazdorem, za którym szaleją wszystkie małolaty. Składa mu wizytę i od tej pory wszystko się zmienia" (opis z okładki)

Zasaday konkursu:

1. Organizatorką konkursu jest autorka bloga "Czytajcie, a znajdziecie".
2. W konkursie mogą brać udział wszyscy użytkownicy sieci mieszkający na terytorium Polski, nie tylko Ci prowadzący bloga.
3.Konkurs trwa od 11.03.2014 do 31.03.2014 do godziny 23:59.
4. Aby przystąpić do konkursu należy w komentarzu zgłosić chęć udziału, podać swój adres e-mail i nick oraz odpowiedzieć na pytanie:

Czego oczekujecie po blogach książkowych?

5. Nagrodzony zostanie uczestnik, którego odpowiedź autorka bloga uzna za najbardziej interesującą i inspirującą :)
6. Byłoby mi miło, gdzybyście polubili fanpeage bloga "Czytajcie, a znajdziecie" oraz dodali bloga do obserwowanych, ale nie jest to warunek konieczny ; )
7. O wynikach konkursu poinformuję 1 kwietnia 2014 roku na moim blogu. 
8. Do zwycięzcy zostanie wysłany mail z prośbą o podanie adresu korespondencyjnego. 

Sponsorem nagród jest KUBUŚ  :)

Serdecznie zapraszam do udziału! :)

K.K.


19 komentarzy:

 1. Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin bloga. Dużo rewelacyjnych powieści oraz kolejnych lat blogowania :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratulacje! Życzę wiele takich rocznic :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratuluję!
  Życzę dalszej wytrwałości i samych sukcesów :)

  weronine-library.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Wszystkiego najlepszego z okazji blogowej rocznicy i życzę dużo energii i zapału w rozwijaniu swojej pasji.
  Do konkursu chętnie się zgłoszę, gdyż mam apetyt na "Księżyce".
  nick: cyrysia
  mail: kryniame@wp.pl
  odp. Moja odpowiedź na pytanie będzie bardzo krótka i treściwa. Po blogach książkowych oczekuje głównie rzetelnych recenzji, ciekawych konkursów oraz inspirujących wywiadów z pisarzami.

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratuluję! Prowadzenie bloga to nie taka prosta sprawa jak mogłoby się wydawać!

  nick: pareulicdalej
  mail: mikolaj1191@gmail.com
  odp. Nie jestem zbyt częstym odbiorcą tego typu blogów, ale oczekiwałbym nie tylko tzw. recenzji "mainstreamowych" dzieł, ale również książek z zakurzonych półek :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Cieszę się, że tu wpadłam:) Gratuluję rocznicy. Zgadzam się i podpisuję się obiema rękami: blogowanie to trudna miłość... Czasem mnie to bardzo boli. Ale też poznaje się wielu wspaniałych ludzi, czasem chce się wszystko rzucić, a czasem dzieje się coś magicznego i blogowanie sprawia prawdziwą radość:)

  Książki w konkursie są ciekawe, zgłaszam się:)

  Szukam na blogach książkowych magii słów, czegoś, co przykuje moją uwagę. Czasem między wierszami jakiejś ukrytej nici porozumienia... Oczywiście najważniejsze są książki, szukam więc recenzji, które świadczą o tym, że dla ich autora czytanie jest pasją.

  Pozdrawiam:)
  urbanczyk.aleksandra@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Najlepszego z okazji pierwszego roku prowadzenia bloga :) Życzę Ci dużo wytrwałosci oraz energii do pisania.

  Pozdrawiam,
  Marie Bell

  OdpowiedzUsuń
 8. Gratuluję i życzę, aby ta trudna miłość dalej się rozwijała i przynosiła nowe owoce :)

  Zgłaszam się do konkursu.
  Mail: megarajones@gmail.com
  Nick: Armalkolit
  Po blogach książkowych oczekuję ciekawych recenzji - takich, by nawet wtedy, gdy sama książka mnie nie zainteresuje, to żeby mimo wszystko, przeczytana recenzja coś mi dała - chociażby uśmiech, refleksję, może garść informacji na jakiś temat. Lubię gdy bloger ma swój styl i w jego tekstach jest dużo jego charakteru, przemyśleń, dygresji. Lubię dyskutować i gdy posty są solidnie przygotowane - jakoś ciekawie skomponowane, z pomysłem, gdy oprócz streszczenia fabuły książki zawierają informacje o autorze, gatunku. Choć, co oczywiste, przede wszystkim oczekuję informacji o wyjątkowych książkach, o których wcześniej nie słyszałam :) Odpowiada mi również, gdy wpisy na blogu nie pojawiają się zbyt często - a to dlatego, że z braku czasu, niezbyt często mogę przebywać w sieci i czytać moje ulubione blogi, a tak to mniej bym traciła :D
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Super, życzę kolejnych owocnych w notki lat blogowania! :))

  Po książkach blogowych oczekuję różnorodności w lekturach :) Przyznam, że trochę drażni mnie fakt, że otwierając bloga, jednego dnia często wyskakuje mi kilka recenzji jednej książki, którą wszyscy lubią i jest na topie przez jakiś czas a potem cisza i zapomnienie. Podoba mi się, kiedy bloger zrecenzuje daną książę, kiedy minął już jej czas, z przyjemnością sięgam wtedy po taką pozycję, a nie dlatego, że jest modna i wydawnictwa wysłały wielu osobom hurtem daną książkę. To samo tyczy się starszych książek, które są naprawdę super, ale leżą zakurzone i nikt o nich nie pamięta:( Najbardziej zapamiętuję blogi, w których podczas czytania można zauważyć duże emocje i rzetelną ocenę!
  alicjamagdalena
  alkatraz007@o2.pl

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za wszystkie komentarze, również te negatywne - często dają do myślenia :)
Spam usuwam. Podawanie adresu swojego bloga w każdym komentarzu nie jest fajne - szybciej zajrzę do Ciebie, jeżeli treść komentarza mnie zainteresuje/zaintryguje/pobudzi do refleksji, niż wtedy, gdy będziesz wklejał/wklejała linki :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...